استرس

چجوری استرس رو درمان کنم؟

استرساول باید ببینیم استرس چیه؟

استرس یک سیگنال از سمت مغزِ که داره به ما میگه یه چیزی درست نیست یا اینکه یه تهدیدی وجود داره و مغز از ما می خواد که  در برابر این تهدید که حتی ممکنه خیالی هم باشه، یعنی اصلا وجود نداشته باشه، اقدامی بکنیم تا سلامت و امنیت مون حفظ بشه.

استرسبا استرس نجنگید…

هیچ وقت با استرس نجنگید اگه بخوام ساده تر بگم منظورم اینه که باهاش مدام درگیر نشید و نخواید که سریع نابودش کنین. در اصل استرس، فکر یا مجموعه ای از افکاره که توجه شما رو برده به سمت چیزی که احساستون رو بد کرده و هر چی بیشتر بخواین باهاش بجنگید در واقع شما دارید بیشتر به اون افکار که بیشترشون هم افکار منفی هستن توجه می کنید…

مرحله بعدی درمان استرس

تا اینجا متوجه شدیم که مجموعه ای از افکارِ که نسبت بهش احساس بد داریم باعث به وجود آمدن این احساس توی ما میشه پس اگه فکر ما تغییر کنه طبیعتا احساس ما هم تغییر میکنه در نتیجه برای برطرف شدنه استرس شما باید بصورت آگاهانه حواستون رو ببرید سمت چیزی که براتون اهمیت داره، و ذهنتون را روی اون موضوع متمرکز کنید.

چند تکنیک ساده برای از بین بردن این احساس مخرب

برای بر طرف کردن این احساس، شما می تونید از هر پنج حس خودتون برای تغییر افکارتون استفاده کنید .

به عنوان مثال متونید خیره بشید به چیزی که براتون خیلی جذابه یا  به موزیکی گوش بدید که هم متن مثبتی داره و هم براتون رویاییه. یا حتی میتونید سرگرم یک بازیه کامپیوتریه جذاب بشید و شروع کنید مراحلشو طی کنید….

شما می تونید آهنگ عروسک را از اینجا دانلود کنید: آهنگ عروسک

استرساز استرس متنفر نباشید

این نکته را همیشه یادتون باشه استرس یکی از احساساتیه که به حیات و زنده بودن ما انسانها کمک میکنه و یکی از نعمت هایی است که باعث شده منو شما الان  اینجا باشیم فقط مثل بقیه امور زندگی باید به استرس تعادل بدیم تا بجا و بموقع به ما کمک کنه…