استرس کرونا

چجوری از شر استرس کرونا خلاص بشیم؟

 اول ببینیم استرس کرونا چیه؟

استرس کرونا در واقع آلارمیه که مغز اولیه شما ارسال میکنه تا شما متوجه بشید اوضاع خوب نیست و فکری برای این وضعیت بکنید. خب این موضوع در حد تعادل و برای حفظ سلامتی خوبه ولی مشکل از جایی شروع میشه که مغز گیر میده و دیگه ول کن نیست و اینجاست که باید آگاهانه کنترلش کنیم وگرنه اون انسانو کنترل میکنه.

چجوری این استرسو را کنترل کنیم؟

برای کنترل این استرس باید اول خودتونو از مکانهایی که این استرسو زیاد میکنند دور کنید و بجاش جاهایی حضور داشته باشید که حس شادی و امنیت بیشتری وجود داشته باشه.

استرس کرونا

اخبار و تلویزیون منبع همیشه فعاله این استرس:

شاید در نگاه اول بگید که اگه اخبارو نبینم خب چجوری از اوضاع و شرایط با خبر بشم در جواب این سوالتون باید بگم اگه شما میخوای استرس کرونا را در وجودت کم کنی یا اوضاع مملکتو درست کنی؟ اگه حتی یکی از اهدافت درست کردن و ساختن کشور باشه طبیعتا با یک ذهن آرام و قوی این کار عملیه نه ذهنی که سرتاسر شده خیر های بد در زمینه کرونا ،پس از این دام بیزون بیا.

استرس کرونا

 

دوستان همیشه منفی یکی از منابع همیشگیه استرس کرونا:

یعنی باید دوستامو کنار بزارم ؟ راستش دوست کلمه ایست با بار معناییه مثبت دوستی که مدام با حرفاش این استرسو را در وجودتون زیاد میکنه آیا کار مثبتی داره در حقتون میکنه؟ بنظر من حتی اگه عقیده دارید که این دوستها براتون مهمن حداقل تا زمانی که این هیاهو تموم بشه دورشونو خط بکشید و خودتونو دوست داشته باشید.

جمع های خانوادگی و اجتماعی میتونند این نوع استرس را در شما را زیاد کنند:

توی مهمونیا یا محل کار اکثرا جمع هایی تشکیل میشه که دور هم میشینن و خبرهای داغ روز را رد و بدل میکنن و این دقیقا باعث افزایش استرس کرونا در شما و بقیه افراد حاضر در جمع میشه پس دوتا راه دارید یا توی اون جمع ها که اکثرا میدونید میخوان در مورد چی حرف بزنند حضور نداشته باشید و اگه شرایط جوری بود که مجبور به حضور بودید یک عدد هندزفری همراهت باشه تا در این شرایط بتونی پادکست یا موزیک های شاد و مثبت و لذتبخش گوش بدی.

اگه استرستون بالاست این مقاله را بخوانید: چجوری استرس رو درمان کنم؟

جاگزین های استرس کرونا:

استرس کرونا

شادی :

برای اینکه استرس کرونا در ذهنتون هر روز کم رنگ تر بشه سعی کنید هر روز فیلم های کمدی و برنامه های شاد که بی ربط به موضوعات روز هستند ببینید.

سرگرمی :

مغز شما نمیتونه هم استرس کرونا را در خودش جا بده هم درگیر یک موضوع مهیج و سرگرم کننده باشه پس میتونید با یک موضوع خاص و مهیج که خیلی بهش علاقه دارید سرخودتونو گرم کنید مثل بازی های رایانه ای پرهیجان.

ورزش :

اگه میخواید هم از استرس کرونا خلاص بشید هم در جهت مثبت فعالیتی بکنید ورزش را بزارید تو برنامه هر روزتون چون ورزش نه تنها مغز را درگیر خودش میکنه بلکه سیستم اینمی بدن شما را هم تا حد قابل ملاحظه ای افزایش میده پس به خودتون اهمیت بدید و ورزش کنید.