حال خوب

حال خوب را با چند تکنیک ساده تجربه کنید

حال خوب ، یکی از چیزهایی است که  امروز بیشتر از هر چیز دیگری به اون نیاز داریم، اما گاهی وقت ها یکسری عوامل، حالمون را بد می کنن، مثل بعضی از خاطرات تلخ گذشته، بیماری ها و… اما سوال مهم اینه چطور می تونیم حال خودمون را خوب کنیم.

به همین دلیل توی این مقاله توضیح می دیم که چطور مثل بمب توی احساساتتون دست ببرید و حال خوب را تجربه کنید پس حتما تا آخر بخون:

باید این نکته مهم را بگم که حال خوب  نقش اساسی تو تعیین کیفیت زندگیمون داره. حال خوب میتونه روی نگرشمون به زندگی هم تاثیر بذاره، روی روابطمون با دیگران اثر بگذاره، و روی سلامت روان و سلامت جسمیمون هم تاثیرای قابل ملاحظه ای بذاره!

  1.  برای داشتن حال خوب موزیک گوش بدین:

همه ما این را می دونیم که تحقیقات  نشون دادن که گوش دادن به موزیک شما رو شادتر میکنه! حتی در این تحقیقات به این نتیجه رسیدن  که کسایی که به قصد خوشحال شدن به موسیقی گوش میدن، خیلی سریعتر از کسایی که همینطوری بی هدف به موزیک گوش میدن شاد میشن .

آهنگی که گوش میدین هم روی حس و حالتون تاثیر می گذاره! آهنگ های شاد می تونن شمارو پر انرژی کنن و موسیقی های آروم، ریلکستون میکنن!

گوش دادن به آهنگ های شاد  تو ماشین یا موقع پیاده روی یا هر جای دیگه ای می تونه یکی از راه های به وجود اومدن حال خوب در شما باشه.

خوب است گوش دهید: آهنگ عروسک

  1. آفتاب بگیرین تا حس و حال خوب داشته باشین:

اگه می خواین خیلی سریع حالتون رو خوب کنین، تو هوای آفتابی برین بیرون و کمی قدم بزنین.

اگه در معرض نور خورشید قرار بگیرین مغزتون  هورمون سروتونین که هورمون شادی آور هستش رو تحریک میکنه و اجازه نمیده افسرده بشن.

نیازی نیست صبح تا شب بیرون باشین، ۵ دقیقه قدم زدن هم میتونه حالتون رو کاملا عوض کنه!

  1. نفس عمیق بکشید تا حال خوب را تجربه کنید:

چه شما استرس داشته باشین، یا خسته باشین، یا حتی اگه حالتون بد باشه، یا یکم احساس افسردگی کنین، کمی نفس عمیق کشیدن میتونه حالتونو زیر و رو کنه!

از هر روشی می تونین استفاده کنین، هدف اینه که ذهن و جسمتون رو ریلکس کنین و حال خوب را تجربه کنید.

برای نفس عمیق کشیدن می تونید از ریتم های تنفسی استفاده کنین. اگر هم دوس ندارین از تنفس ریتمیک استفاده کنین، تنفس شکمی را امتحان کنید.

  1. برای داشتن حال خوب قهوه خوردن را امتحان کنید:

درسته که بعضی ها با خوردن قهوه، زیاد موافق نیستند و می گن چون توی قهوه کافئین هست، خوردنش زیاد خوب نیس اما کسایی که زیاد قهوه می خورن احساس شادمانی بیشتری نسبت به کسایی که کمتر قهوه میخورن دارن.

قهوه علاوه بر اینکه خستگی تونو از بین میبره و شمارو هم هوشیار میکنه، حالتون رو هم بهتر میکنه!

  1. تکرار عبارت تاکیدی:

از عبارات تاکیدی  مثبت  برای کاهش استرس و عوض کردن حس و حالتون و به دست آوردن حال خوب، استفاده کنین!

       ۶٫ راجع به اتفاقات خوب گذشته فکر کنید:

برای این که در روز انرژی مثبت  را جذب کنید حتما به یک اتفاق خوبی که در گذشته براتون افتاده و واقعا شما را شاد و خوشحال کرده فکر کنید و سعی کنید ذهن خود را روی آن متمرکز کنید.

        ۷٫ حتما دوش بگیرید :

حتما پیش خودتون این سوال را می پرسید که دوش گرفتن چطور می تونه به ما کمک کنه که حال خوب را تجربه کنیم دوش گرفتن و قرار گرفتن در آب به  پاک شدن سینوس ها و ریه ها کمک می کنه و به شما کمکم می کنه انرژی انرژی بگیرید برای داشتن حس و حال خوب این راهکار ساده را امتحان کنید.